Schedule & Results (Centre Wellington Minor Hockey)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
Oct 13 20189:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Oct 13 201811:00 AMHLBantam 32Bantam 35Elora Arena
Oct 16 20186:00 PMHLBantam 34Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
Oct 18 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad A)
Oct 18 20189:40 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad A)
Oct 20 201812:00 PMHLBantam 33Bantam 35Elora Arena
Oct 21 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Oct 21 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad B)
Oct 22 20188:20 PMHLBantam 32Bantam 33Fergus Arena (Pad A)
Oct 22 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 86Elora Arena
Oct 22 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 85Elora Arena
Oct 23 20187:00 PMHLBantam 33Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
Oct 24 20188:20 PMHLBantam 32Bantam 34Fergus Arena (Pad A)
Oct 25 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad A)
Oct 25 20189:40 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad A)
Oct 28 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad B)
Oct 28 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad B)
Oct 29 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 84Elora Arena
Oct 29 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 83Elora Arena
Nov 01 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad A)
Nov 01 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad A)
Nov 03 20187:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
TC1Nov 03 201812:30 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 2Fergus Arena (Pad B)
TC2Nov 03 20182:00 PMTDTeam RedOrangeville FlyersFergus Arena (Pad A)
TC3Nov 04 201812:40 PMTDTeam GoldOrangeville FlyersAlder (Red)
TC4Nov 04 20181:00 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 2Memorial (McLeod)
Nov 04 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Nov 04 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Nov 05 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 83Elora Arena
Nov 05 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 85Elora Arena
Nov 06 20186:00 PMHLBantam 32Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
Nov 08 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad A)
Nov 08 20189:40 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad A)
TC5Nov 10 201812:00 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 1Memorial (McLeod)
TC7Nov 11 20181:00 PMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 2Memorial (McLeod)
Nov 11 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Nov 11 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Nov 13 20187:00 PMHLBantam 32Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
Nov 14 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad A)
Nov 14 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad A)
Nov 15 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad A)
Nov 15 20189:40 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad A)
Nov 17 20189:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Nov 17 201812:00 PMHLBantam 35Bantam 34Elora Arena
TC9Nov 17 201812:30 PMTDTeam BlackTeam RedFergus Arena (Pad B)
TC8Nov 17 20182:00 PMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 1Fergus Arena (Pad A)
TC59Nov 18 20189:30 AMTDTeam RedTeam BlackFergus Arena (Pad A)
TC60Nov 18 201811:30 AMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 1Memorial (Snyder)
Nov 18 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad B)
Nov 18 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Nov 19 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 83Elora Arena
Nov 19 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 85Elora Arena
Nov 22 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad A)
TC11Nov 25 201812:40 PMTDTeam BlackOrangeville FlyersTony Rose (A)
Nov 25 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad B)
Nov 25 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad B)
Nov 26 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 82Elora Arena
Nov 26 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 81Elora Arena
Nov 27 20186:00 PMHLBantam 35Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
Nov 27 20187:00 PMHLBantam 34Bantam 32Fergus Arena (Pad B)
Nov 29 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad A)
Nov 29 20189:40 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad A)
Dec 01 201811:00 AMHLBantam 34Bantam 35Elora Arena
TC12Dec 01 201812:30 PMTDTeam RedTeam GoldFergus Arena (Pad B)
Dec 02 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad B)
Dec 02 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Dec 03 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 86Elora Arena
Dec 03 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 81Elora Arena
Dec 06 20188:40 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad A)
Dec 06 20189:40 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad A)
Dec 08 201811:00 AMHLBantam 35Bantam 32Elora Arena
Dec 08 201812:00 PMHLBantam 34Bantam 31Elora Arena
TC15Dec 08 20182:00 PMTDTeam GoldTeam BlackFergus Arena (Pad A)
Dec 09 20187:30 PMSELBantam SelectBurlington Fergus Arena (Pad B)
Dec 09 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad B)
Dec 09 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Dec 10 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad A)
Dec 11 20186:00 PMHLBantam 32Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
Dec 13 20188:50 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad A)
Dec 13 20189:50 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad A)
Dec 15 20187:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
Dec 15 20188:00 AMHLPeewee 25Peewee 21Elora Arena
Dec 15 20189:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 11Fergus Arena (Pad A)
Dec 15 201812:00 PMHLBantam 31Bantam 34Elora Arena
TC18Dec 15 201812:30 PMTDTeam BlackOrangeville FlyersFergus Arena (Pad B)
TC20Dec 15 20181:30 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 1Fergus Arena (Pad B)
TC19Dec 15 20182:00 PMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 2Fergus Arena (Pad A)
TC21Dec 16 20181:00 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 2Memorial (McLeod)
Dec 16 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad B)
Dec 16 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad B)
Dec 17 20189:00 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 85Elora Arena
Dec 17 201810:00 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 84Elora Arena
Dec 18 20187:00 PMHLBantam 34Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
Dec 20 20188:50 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad A)
Dec 20 20189:50 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad A)
Dec 22 20187:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Dec 22 20189:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 11Fergus Arena (Pad A)
Dec 22 201811:00 AMHLBantam 32Bantam 31Elora Arena
TC22Dec 22 201812:30 PMTDTeam BlackOrangeville FlyersFergus Arena (Pad B)
TC23Dec 22 20182:00 PMTDTeam GoldTeam RedFergus Arena (Pad A)
TC24Dec 23 201812:40 PMTDTeam RedOrangeville FlyersTony Rose (A)
Dec 23 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad B)
Dec 23 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Dec 27 20187:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad A)
Dec 27 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad A)
Dec 27 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad A)
TC58Dec 29 20182:00 PMTDTeam GoldTeam RedFergus Arena (Pad A)
Dec 30 20187:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Dec 30 20188:30 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad B)
Dec 30 20189:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Jan 03 20198:50 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad A)
Jan 03 20199:50 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 83Fergus Arena (Pad A)
Jan 05 20197:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Jan 05 20199:00 AMHLPeewee 26Peewee 23Elora Arena
Jan 05 201911:00 AMHLBantam 32Bantam 34Elora Arena
TC27Jan 05 201912:00 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 1Memorial (McLeod)
Jan 05 201912:00 PMHLBantam 31Bantam 35Elora Arena
Jan 05 201912:30 PMIPIP1 WhiteWaterloo Wolves Albert McCormick Community Center
Jan 05 201912:30 PMIPIP1 GreenWaterloo Wolves Albert McCormick Community Center
Jan 05 201912:40 PMIPIP1 GreyWaterloo Wolves Fergus Arena (Pad A)
Jan 05 201912:40 PMIPIP1 TealWaterloo Wolves Fergus Arena (Pad A)
TC26Jan 05 20192:00 PMTDTeam BlackTeam GoldFergus Arena (Pad A)
Jan 05 20194:30 PMIPIP1 OrangeWaterloo Wolves RIM Park Lions
Jan 05 20194:30 PMIPIP1 BlueWaterloo Wolves RIM Park Lions
Jan 06 20197:30 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Jan 06 20198:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad B)
Jan 06 20199:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 81Fergus Arena (Pad B)
Jan 07 20199:00 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 83Elora Arena
Jan 08 20197:00 PMHLBantam 32Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
Jan 10 20198:50 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad A)
Jan 10 20199:50 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad A)
Jan 12 201912:00 PMHLBantam 34Bantam 35Elora Arena
TC30Jan 12 201912:30 PMTDTeam GoldOrangeville FlyersFergus Arena (Pad B)
TC29Jan 12 20191:30 PMTDTeam RedTeam BlackFergus Arena (Pad B)
TC33Jan 13 201912:30 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 1Fergus Arena (Pad A)
TC32Jan 13 201912:40 PMTDTeam GoldOrangeville FlyersTony Rose (A)
Jan 13 20197:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad B)
Jan 13 20198:30 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Jan 13 20199:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 86Fergus Arena (Pad B)
Jan 14 20199:00 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 84Elora Arena
Jan 14 201910:00 PMHLMidget/Juvenile 85Midget/Juvenile 83Elora Arena
Jan 15 20196:00 PMHLBantam 32Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
Jan 17 20199:00 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 81Elora Arena
Jan 18 20196:30 PMSELAtom SelectOrangeville Tony Rose Arena
O-N-A-B-4Jan 18 20196:40 PMREPNovice AAncaster AvalancheMorgan (B)
O-MA-AE1-B-7Jan 18 20196:45 PMREPMinor Atom AEGuelph GryphonsWERC (2)
O-A-AE2-B-1Jan 18 20197:00 PMREP Atom AECaledon HawksTeen Ranch
O-MP-AE1-B-29Jan 18 20197:00 PMREP Minor Peewee AEOrangeville FlyersAlder (Red)
Jan 19 20197:00 AMHLNovice/Atom 13Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Jan 19 20198:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 11Fergus Arena (Pad A)
Jan 19 20199:00 AMHLPeewee 22Peewee 25Elora Arena
Jan 19 20199:00 AMHLNovice/Atom 12Novice/Atom 16Fergus Arena (Pad A)
Jan 19 201910:00 AMHLPeewee 21Peewee 24Elora Arena
Jan 19 201911:00 AMHLBantam 31Bantam 35Elora Arena
Jan 19 201912:00 PMHLBantam 33Bantam 34Elora Arena
TC34Jan 19 20191:30 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 2Fergus Arena (Pad B)
O-P-A-A-7Jan 19 20192:05 PMREPPeewee AOwen Sound Jr. AttackJMRRC (2 - East)
O-MM-A-B-4Jan 19 20193:20 PMREPMinor Midget ABrampton 45sFergus Arena (Pad A)
O-N-AE1-B-4Jan 19 20194:30 PMREPNovice AEBrampton 45sJim Archdekin
O-B-A-D-9Jan 19 20195:20 PMREPBantam ABurlington Eagles GoldFergus Arena (Pad A)
O-M-A-C-4Jan 19 20197:15 PMREPMidget AOwen Sound Jr. AttackFergus Arena (Pad A)
O-B-AE2-B-2Jan 19 20197:30 PMREPBantam AEOwen Sound AE Jr. AttackElora Arena
TC55Jan 20 20199:30 AMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 1Fergus Arena (Pad A)
TC35Jan 20 20191:00 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 2Memorial (McLeod)
O-N-AE1-B-8Jan 20 20192:00 PMREPNovice AEOakville RangersElora Arena
O-A-AE2-B-11Jan 20 20192:50 PMREP Atom AEMilton WinterhawksMSC (D)
O-MA-A-B-8Jan 20 20193:00 PMREPMinor Atom AMilton WinterhawksElora Arena
O-MB-A-A-4Jan 20 20193:30 PMREPMinor Bantam ACaledon HawksFergus Arena (Pad A)
O-N-A-B-2Jan 20 20193:35 PMREPNovice ABrampton 45sEarnscliffe (2)
O-MP-AE1-B-24Jan 20 20194:10 PMREP Minor Peewee AEOrangeville FlyersElora Arena
O-A-A-D-1Jan 20 20195:10 PMREP Atom ABrampton 45sJim Archdekin
O-MB-AE1-A-16Jan 20 20195:10 PMREPMinor Bantam AEGuelph GryphonsFergus Arena (Pad A)
Jan 20 20195:30 PMSELBantam SelectKitchener Rangers Blue Kinsman Arena
O-B-AE2-B-4Jan 20 20196:30 PMREPBantam AEHespeler ShamrocksHespeler (2)
Jan 20 20196:30 PMSELPeewee SelectActon Fergus Arena (Pad B)
Jan 20 20197:30 PMHLMidget/Juvenile 83Midget/Juvenile 84Fergus Arena (Pad B)
Jan 20 20198:30 PMHLMidget/Juvenile 86Midget/Juvenile 82Fergus Arena (Pad B)
O-M-A-C-3Jan 20 20198:35 PMREPMidget AGuelph GryphonsWERC (1)
Jan 20 20199:30 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 85Fergus Arena (Pad B)
Jan 21 20199:00 PMHLMidget/Juvenile 81Midget/Juvenile 82Elora Arena
Jan 21 201910:00 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 86Elora Arena
Jan 22 20195:30 PMHLPeewee 26Peewee 23Fergus Arena (Pad A)
Jan 22 20196:00 PMHLBantam 32Bantam 33Fergus Arena (Pad B)
Jan 22 20197:00 PMHLBantam 31Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
O-MM-A-B-9Jan 22 20197:30 PMREPMinor Midget ANew Hamburg HuskiesWilmot Complex (Optimist)
O-B-A-D-10Jan 22 20197:40 PMREPBantam AOakville Rangers BlueFergus Arena (Pad A)
O-MP-AE1-B-21Jan 22 20197:45 PMREP Minor Peewee AEAncaster AvalancheMorgan (B)
O-MP-A-D-8Jan 22 20197:45 PMREP Minor Peewee ADundas BluesHarry Howell (B)
O-P-A-A-2Jan 23 20196:30 PMREPPeewee ANew Hamburg HuskiesFergus Arena (Pad A)
O-MA-AE1-B-2Jan 23 20197:00 PMREPMinor Atom AEGuelph GryphonsElora Arena
O-MB-A-A-5Jan 23 20197:50 PMREPMinor Bantam AOakville Rangers RedFergus Arena (Pad A)
O-MP-AE1-B-25Jan 24 20197:00 PMREP Minor Peewee AEHalton Hills ThunderElora Arena
Jan 24 20197:30 PMSELBantam SelectGuelph Centennial Arena
O-P-A-A-1Jan 25 20196:40 PMREPPeewee AOwen Sound Jr. AttackFergus Arena (Pad A)
O-MA-A-B-12Jan 25 20197:00 PMREPMinor Atom AMilton WinterhawksMemorial
Jan 26 20197:00 AMHLNovice/Atom 11Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 20198:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 20198:00 AMHLPeewee 25Peewee 21Elora Arena
Jan 26 20199:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 16Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 20199:00 AMHLPeewee 24Peewee 23Elora Arena
Jan 26 201910:00 AMHLPeewee 22Peewee 26Elora Arena
Jan 26 201911:00 AMHLBantam 35Bantam 34Elora Arena
Jan 26 201911:50 AMIPIP1 TealWoolwich 2 Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 201911:50 AMIPIP1 BlueWoolwich 2 Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 201911:50 AMIPIP1 GreyWoolwich 2 Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 201911:50 AMIPIP1 OrangeWoolwich 2 Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 201912:00 PMHLBantam 31Bantam 32Elora Arena
TC36Jan 26 201912:30 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 2Fergus Arena (Pad B)
Jan 26 201912:40 PMIPIP1 GreenWoolwich 1 Fergus Arena (Pad A)
Jan 26 201912:40 PMIPIP1 WhiteWoolwich 1 Fergus Arena (Pad A)
TC38Jan 26 20191:00 PMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 1Memorial (McLeod)
TC37Jan 26 20191:30 PMTDTeam RedOrangeville FlyersFergus Arena (Pad B)
O-N-AE1-B-5Jan 26 20192:00 PMREPNovice AEBrampton 45sFergus Arena (Pad A)
O-A-AE2-B-4Jan 26 20193:00 PMREP Atom AECaledon HawksFergus Arena (Pad A)
O-A-A-D-9Jan 26 20194:10 PMREP Atom AOakville Rangers BlueFergus Arena (Pad A)
O-MP-A-D-3Jan 26 20195:20 PMREP Minor Peewee ANew Hamburg HuskiesFergus Arena (Pad A)
O-MB-AE1-A-18Jan 26 20195:30 PMREPMinor Bantam AEMilton WinterhawksMSC (D)
O-MA-AE1-B-3Jan 26 20196:00 PMREPMinor Atom AEOrangeville FlyersElora Arena
O-MM-A-B-6Jan 26 20197:00 PMREPMinor Midget ABrampton 45sFergus Arena (Pad A)
Jan 26 20197:15 PMSELPeewee SelectOakville Canlan #3
O-B-AE2-B-3Jan 26 20197:30 PMREPBantam AEOwen Sound AE Jr. AttackElora Arena
O-B-A-D-7Jan 26 20198:00 PMREPBantam ABurlington Eagles GoldCentral
TC56Jan 27 20199:30 AMTDTeam GoldTeam BlackFergus Arena (Pad A)
O-N-A-B-8Jan 27 20192:00 PMREPNovice AAncaster AvalancheElora Arena
O-MA-A-B-7Jan 27 20193:00 PMREPMinor Atom AGuelph GryphonsElora Arena
O-M-A-C-2Jan 27 20193:30 PMREPMidget AGuelph GryphonsFergus Arena (Pad A)
O-MP-AE1-B-26Jan 27 20194:10 PMREP Minor Peewee AEOakville RangersElora Arena
O-N-AE1-B-11Jan 27 20195:10 PMREPNovice AEOakville RangersGlen Abbey (Blue)
O-MM-A-B-8Jan 27 20195:50 PMREPMinor Midget ANew Hamburg HuskiesWilmot Complex (Optimist)
O-B-AE2-B-6Jan 27 20196:00 PMREPBantam AEHespeler ShamrocksHespeler (2)
Jan 27 20196:30 PMSELAtom SelectHalton Hills Fergus Arena (Pad B)
O-B-A-D-11Jan 28 20198:10 PMREPBantam ANew Hamburg HuskiesWilmot Complex (Schout)
O-MB-A-A-8Jan 28 20198:10 PMREPMinor Bantam AOakville Rangers RedGlen Abbey (Green)
Jan 29 20196:00 PMHLBantam 32Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
O-A-A-D-2Jan 29 20196:30 PMREP Atom ABrampton 45sFergus Arena (Pad A)
Jan 29 20197:00 PMHLBantam 33Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
O-MP-AE1-B-28Jan 29 20197:00 PMREP Minor Peewee AEOakville RangersGlen Abbey (Green)
O-P-A-A-3Jan 29 20197:40 PMREPPeewee ANew Hamburg HuskiesFergus Arena (Pad A)
Jan 29 20198:00 PMSELPeewee SelectGuelph Centennial Arena
O-MA-AE1-B-1Jan 30 20197:00 PMREPMinor Atom AEOakville RangersElora Arena
O-MP-A-D-4Jan 30 20197:10 PMREP Minor Peewee AOakville Rangers BlueFergus Arena (Pad A)
O-A-AE2-B-8Jan 30 20197:15 PMREP Atom AEHalton Hills ThunderActon (Main)
O-MB-A-A-2Jan 30 20198:20 PMREPMinor Bantam ADundas BluesFergus Arena (Pad A)
O-N-A-B-3Jan 31 20197:00 PMREPNovice ABrampton 45sElora Arena
O-MP-AE1-B-23Jan 31 20197:30 PMREP Minor Peewee AEAncaster AvalancheFergus Arena (Pad A)
O-MA-A-B-10Jan 31 20197:30 PMREPMinor Atom ADundas BluesHarry Howell (B)
O-B-A-D-8Jan 31 20198:50 PMREPBantam ANew Hamburg HuskiesFergus Arena (Pad A)
Jan 31 20199:00 PMHLMidget/Juvenile 84Midget/Juvenile 81Elora Arena
Jan 31 201910:00 PMHLMidget/Juvenile 82Midget/Juvenile 85Elora Arena
O-A-A-D-6Feb 01 20196:50 PMREP Atom ACaledon HawksFergus Arena (Pad A)
O-P-A-A-9Feb 01 20197:00 PMREPPeewee AOwen Sound Jr. AttackJMRRC (2 - East)
O-B-AE2-B-7Feb 01 20197:15 PMREPBantam AEOwen Sound AE Jr. AttackBayshore
O-MB-A-A-11Feb 01 20198:00 PMREPMinor Bantam ACaledon HawksTeen Ranch
O-M-A-C-9Feb 01 20198:45 PMREPMidget AOwen Sound Jr. AttackBayshore
O-MM-A-B-2Feb 01 20199:00 PMREPMinor Midget ABrampton 45sSouth Fletcher (1)
Feb 02 20197:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 16Fergus Arena (Pad A)
Feb 02 20198:00 AMHLNovice/Atom 12Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Feb 02 20199:00 AMHLNovice/Atom 11Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
Feb 02 201911:00 AMHLBantam 34Bantam 32Elora Arena
TC41Feb 02 201912:00 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 1Memorial (McLeod)
Feb 02 201912:00 PMHLBantam 35Bantam 33Elora Arena
TC40Feb 02 20192:00 PMTDTeam RedTeam GoldFergus Arena (Pad A)
O-MA-AE1-B-18Feb 02 20193:15 PMREPMinor Atom AEStoney Creek Warriors AEValley Park
O-MB-AE1-A-15Feb 02 20194:10 PMREPMinor Bantam AEOakville RangersFergus Arena (Pad A)
TC42Feb 03 20191:00 PMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 2Memorial (McLeod)
O-N-AE1-B-1Feb 03 20192:00 PMREPNovice AEWoolwich WildcatsElora Arena
Feb 03 20195:30 PMSELAtom SelectOakville Fergus Arena (Pad B)
O-MB-AE1-A-14Feb 04 20197:10 PMREPMinor Bantam AEWoolwich WildcatsFergus Arena (Pad A)
Feb 05 20195:30 PMHLPeewee 21Peewee 23Fergus Arena (Pad A)
Feb 05 20196:00 PMHLBantam 35Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
Feb 05 20197:00 PMHLBantam 34Bantam 33Fergus Arena (Pad B)
O-MP-AE1-B-30Feb 06 20196:45 PMREP Minor Peewee AEStoney Creek Warriors Minor AEValley Park
O-MA-AE1-B-4Feb 06 20197:00 PMREPMinor Atom AEStoney Creek Warriors AEElora Arena
O-A-AE2-B-6Feb 06 20197:10 PMREP Atom AEMilton WinterhawksFergus Arena (Pad A)
O-MB-AE1-A-17Feb 06 20198:15 PMREPMinor Bantam AEGuelph GryphonsVictoria
O-N-A-B-9Feb 07 20197:00 PMREPNovice AAncaster AvalancheElora Arena
Feb 09 20196:30 AMHLPeewee 22Peewee 23Fergus Arena (Pad B)
Feb 09 20197:00 AMHLNovice/Atom 11Novice/Atom 16Fergus Arena (Pad A)
Feb 09 20197:30 AMHLPeewee 21Peewee 26Fergus Arena (Pad B)
Feb 09 20198:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Feb 09 20199:00 AMHLPeewee 24Peewee 25Fergus Arena (Pad A)
Feb 09 201910:00 AMIPIP1 OrangeWoolwich 2 Woolwich Arena McLeod
Feb 09 201910:00 AMIPIP1 TealWoolwich 2 Woolwich Arena McLeod
Feb 09 201910:00 AMIPIP1 GreenWoolwich 2 Woolwich Arena McLeod
Feb 09 201910:00 AMIPIP1 BlueWoolwich 2 Woolwich Arena McLeod
TC43Feb 09 201912:30 PMTDTeam BlackTeam RedFergus Arena (Pad B)
Feb 09 201912:40 PMIPIP1 GreenWoolwich 1 Fergus Arena (Pad A)
Feb 09 201912:40 PMIPIP1 WhiteArthur Fergus Arena (Pad A)
TC44Feb 09 20192:00 PMTDTeam GoldWoolwich Wildcats 2Fergus Arena (Pad A)
Feb 10 20197:30 AMHLPeewee 22Peewee 24Fergus Arena (Pad A)
Feb 10 20198:30 AMHLPeewee 25Peewee 26Fergus Arena (Pad A)
TC57Feb 10 20199:30 AMTDTeam RedWoolwich Wildcats 1Fergus Arena (Pad A)
TC46Feb 10 201912:40 PMTDTeam BlackOrangeville FlyersTony Rose (A)
Feb 10 20196:30 PMSELPeewee SelectGuelph Fergus Arena (Pad B)
Feb 11 20196:10 PMHLNovice/Atom 16Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Feb 12 20195:30 PMHLNovice/Atom 12Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
Feb 12 20196:00 PMHLBantam 35Bantam 32Fergus Arena (Pad B)
Feb 12 20197:00 PMHLBantam 31Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
Feb 14 20196:30 PMSELAtom SelectMilton Milton Sports Centre
Feb 16 20197:00 AMHLNovice/Atom 15Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Feb 16 20198:00 AMHLNovice/Atom 11Novice/Atom 14Fergus Arena (Pad A)
Feb 16 20198:00 AMHLPeewee 24Peewee 26Elora Arena
Feb 16 20199:00 AMHLNovice/Atom 16Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
Feb 16 20199:00 AMHLPeewee 25Peewee 23Elora Arena
Feb 16 201910:00 AMHLPeewee 21Peewee 22Elora Arena
Feb 16 201911:00 AMHLBantam 31Bantam 32Elora Arena
Feb 16 201912:00 PMHLBantam 33Bantam 34Elora Arena
TC47Feb 16 201912:30 PMTDTeam BlackTeam GoldFergus Arena (Pad B)
TC48Feb 16 20191:00 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 1Memorial (McLeod)
Feb 19 20196:00 PMHLBantam 32Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
Feb 19 20197:00 PMHLBantam 31Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
Feb 20 20197:45 PMSELPeewee SelectHalton Hills Mold Master Sportsplex
Feb 23 20198:00 AMHLPeewee 25Peewee 22Elora Arena
Feb 23 20198:00 AMHLNovice/Atom 13Novice/Atom 15Fergus Arena (Pad A)
Feb 23 20199:00 AMHLPeewee 24Peewee 21Elora Arena
Feb 23 20199:00 AMHLNovice/Atom 12Novice/Atom 11Fergus Arena (Pad A)
Feb 23 201910:00 AMHLPeewee 23Peewee 26Elora Arena
Feb 23 201911:00 AMHLBantam 31Bantam 33Elora Arena
Feb 23 201912:00 PMHLBantam 32Bantam 35Elora Arena
TC50Feb 23 201912:30 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 1Fergus Arena (Pad B)
TC52Feb 23 20191:30 PMTDTeam RedWoolwich Wildcats 2Fergus Arena (Pad B)
TC51Feb 23 20192:00 PMTDTeam GoldOrangeville FlyersFergus Arena (Pad A)
TC53Feb 24 201912:40 PMTDTeam RedOrangeville FlyersTony Rose (A)
TC54Feb 24 20191:00 PMTDTeam BlackWoolwich Wildcats 2Memorial (McLeod)
Feb 24 20195:30 PMSELAtom SelectActon Fergus Arena (Pad B)
Feb 24 20196:30 PMSELPeewee SelectOakville Fergus Arena (Pad B)
Feb 26 20196:00 PMHLBantam 33Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
Feb 26 20197:00 PMHLBantam 31Bantam 34Fergus Arena (Pad B)
Mar 01 20196:30 PMSELPeewee SelectErin Hilsburgh 2000 Centre
Mar 02 20197:00 AMHLNovice/Atom 16Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Mar 02 20198:00 AMHLNovice/Atom 11Novice/Atom 15Fergus Arena (Pad A)
Mar 02 20198:00 AMHLPeewee 23Peewee 24Elora Arena
Mar 02 20199:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 13Fergus Arena (Pad A)
Mar 02 20199:00 AMHLPeewee 26Peewee 22Elora Arena
Mar 02 201910:00 AMHLPeewee 21Peewee 25Elora Arena
Mar 02 201911:00 AMHLBantam 35Bantam 34Elora Arena
Mar 02 201912:00 PMHLBantam 32Bantam 33Elora Arena
Mar 03 20197:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 11Elora Arena
Mar 03 20197:30 AMHLPeewee 22Peewee 21Fergus Arena (Pad A)
Mar 03 20198:00 AMHLNovice/Atom 13Novice/Atom 16Elora Arena
Mar 03 20198:30 AMHLPeewee 26Peewee 24Fergus Arena (Pad A)
Mar 03 20199:00 AMHLNovice/Atom 12Novice/Atom 15Elora Arena
Mar 03 20199:30 AMHLPeewee 23Peewee 25Fergus Arena (Pad A)
Mar 03 20195:00 PMSELAtom SelectWaterloo Albert McCormick Community Center
Mar 03 20196:30 PMSELPeewee SelectErin Hilsburgh Fergus Arena (Pad B)
Mar 05 20196:00 PMHLBantam 32Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
Mar 05 20197:00 PMHLBantam 34Bantam 33Fergus Arena (Pad B)
Mar 09 20197:00 AMHLNovice/Atom 13Novice/Atom 11Fergus Arena (Pad A)
Mar 09 20198:00 AMHLPeewee 26Peewee 25Elora Arena
Mar 09 20198:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Mar 09 20199:00 AMHLPeewee 23Peewee 21Elora Arena
Mar 09 20199:00 AMHLNovice/Atom 16Novice/Atom 15Fergus Arena (Pad A)
Mar 09 201910:00 AMHLPeewee 24Peewee 22Elora Arena
Mar 09 201911:00 AMHLBantam 35Bantam 31Elora Arena
Mar 09 201912:00 PMHLBantam 34Bantam 32Elora Arena
Mar 10 20197:30 PMSELBantam SelectKitchener Rangers Blue Fergus Arena (Pad B)
Mar 12 20196:00 PMHLBantam 33Bantam 31Fergus Arena (Pad B)
Mar 12 20197:00 PMHLBantam 35Bantam 32Fergus Arena (Pad B)
Mar 16 20197:00 AMHLNovice/Atom 14Novice/Atom 15Fergus Arena (Pad A)
Mar 16 20198:00 AMHLPeewee 23Peewee 22Elora Arena
Mar 16 20198:00 AMHLNovice/Atom 16Novice/Atom 11Fergus Arena (Pad A)
Mar 16 20199:00 AMHLPeewee 25Peewee 24Elora Arena
Mar 16 20199:00 AMHLNovice/Atom 13Novice/Atom 12Fergus Arena (Pad A)
Mar 16 201910:00 AMHLPeewee 26Peewee 21Elora Arena
Mar 16 201911:00 AMHLBantam 34Bantam 31Elora Arena
Mar 16 201912:00 PMHLBantam 35Bantam 33Elora Arena
Mar 17 20196:30 PMSELAtom SelectOrangeville Fergus Arena (Pad B)
Mar 18 20196:30 PMSELAtom SelectGuelph Centennial Arena
Mar 19 20196:00 PMHLBantam 34Bantam 35Fergus Arena (Pad B)
Mar 19 20197:00 PMHLBantam 33Bantam 32Fergus Arena (Pad B)
Mar 24 20196:30 PMSELPeewee SelectHalton Hills Fergus Arena (Pad B)
Category Sites
Other Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Centre Wellington Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Centre Wellington Minor Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from cwminorhockey.ca on Friday, January 18, 2019 at 11:50 AM