Organization Calendar (Centre Wellington Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 21, 2018-Feb 10, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
REP - Tyke 1 - Bradford Blue & Gold Tournament (7001)
LL - Peewee 43 - Oakville
LL
Peewee 44
6:30 AM-7:20 AM
Practice
LL
Novice 12
7:00 AM-7:50 AM
Practice
LL
Novice 14
7:30 AM-8:20 AM
Practice
REP
Tyke 1
7:30 AM
vs. Oshawa 7 Red
Center Ice Sportsplex
LL
Novice 13
8:00 AM-8:50 AM
Practice
LL
Peewee 45 & Atom 22
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
LL
Novice 11
9:00 AM-9:50 AM
Practice
LL
Bantam 63 & Bantam 64
9:30 AM-10:20 AM
Shared Practice
REP
Minor Atom AE
10:00 AM-10:50 AM
Practice
REP
Peewee AE
11:00 AM-11:50 AM
Practice
REP
Tyke 2
12:00 PM
@ Halton Hills Thunder 2
Acton (Main) [TS5S521]
REP
Novice AE
2:00 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (McLeod) [O-N-AE2-A-35]
REP
Atom AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
REP
Minor Peewee A
3:10 PM-4:10 PM
Practice
REP
Minor Peewee AE
4:00 PM
@ Oakville Rangers
Glen Abbey (Blue) [O-MP-AE1-B-9]
REP
Minor Atom A
4:20 PM-5:20 PM
Practice
REP
Atom A
4:45 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [O-A-A-A-6]
LL
Bantam 62 & Bantam 61
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
REP
Minor Bantam AE
5:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Elora Arena [O-MB-AE1-B-10]
REP
Midget A
6:00 PM-6:50 PM
Practice
LL
Midget 82
6:00 PM
@ Arthur 80
Arthur [MR1007]
SEL
Peewee
6:30 PM
vs. Flamborough
LL
Bantam 65
6:45 PM
@ Acton 74
Acton (Main) [B4165]
REP
Peewee A
7:00 PM-7:50 PM
Practice
REP
Minor Bantam A
7:30 PM-8:20 PM
Practice
REP
Bantam AE
8:30 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [O-B-AE2-A-11]
LL
Midget 86
8:30 PM
vs. LL - Midget 81
LL
Midget 83
9:30 PM
vs. LL - Midget 84
REP
Novice A
6:00 AM-6:50 AM
Practice
REP
Novice AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
REP
Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
REP
Minor Peewee AE
7:10 PM
vs. Ancaster Avalanche
Fergus Arena (Pad A) [O-MP-AE1-B-2]
REP
Minor Bantam AE
8:30 PM-9:20 PM
Practice
LL
Midget 82
9:00 PM
vs. LL - Midget 83
LL
Midget 85
9:00 PM
vs. Arthur 80
Elora Arena [MR1011]
LL
Midget 86
10:00 PM
vs. LL - Midget 84
Elora Arena [MR1012]
REP
Tyke 2
6:00 AM-6:50 AM
Practice
REP
Tyke 1
6:00 AM-6:50 AM
Practice
REP
Bantam AE
4:30 PM-5:20 PM
Practice
LL
Peewee 42
5:00 PM-5:50 PM
Practice
LL
Atom 21 & Atom 25
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
LL
Peewee 43
6:00 PM
vs. LL - Peewee 44
REP
Atom A
6:30 PM
vs. Milton Winterhawks
LL
Atom 23
7:00 PM
vs. LL - Atom 24
REP
Peewee AE
7:30 PM-8:20 PM
Practice
REP
Minor Bantam A
7:45 PM
vs. Halton Hills Thunder
REP
Peewee A
7:50 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (B) [O-P-A-A-4]
REP
Minor Peewee AE
6:00 AM-6:50 AM
Practice
REP
Tyke 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
REP
Novice AE
6:30 PM
@ Woolwich Wildcats
Woolwich Township [O-N-AE2-A-39]
REP
Minor Atom A
6:30 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [0-MA-AA-B-3]
REP
Minor Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
REP
Minor Peewee A
7:10 PM
vs. Halton Hills Thunder
Fergus Arena (Pad A) [O-MP-A-C-10]
REP
Midget A
8:00 PM
@ Dundas Blues
Eastwood [O-M-A-B-8]
REP
Minor Bantam AE
8:10 PM
vs. Flamborough Sabres
Elora Arena [O-MB-AE1-B-15]
REP
Bantam A
8:30 PM-9:20 PM
Practice
REP
Minor Midget A
9:00 PM-9:50 PM
Practice
REP
Atom AE
6:00 AM-6:50 AM
Practice
IP
IP3
5:00 PM-5:45 PM
Practice
REP
Tyke 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
IP
IP2
5:45 PM-6:30 PM
Practice
IP
IP1
6:30 PM-7:20 PM
Practice
REP
Novice A
7:00 PM
vs. Burlington Eagles
Elora Arena [O-N-A-B-15]
REP
Minor Peewee AE
7:30 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Fergus Arena (Pad A) [O-MP-AE1-B-21]
REP
Minor Bantam A
8:00 PM-9:20 PM
Practice
LL
Midget 81
8:40 PM
vs. LL - Midget 84
SEL
Peewee
6:30 AM-7:20 AM
Practice
REP
Atom A
8:00 AM-8:50 AM
Practice
REP
Novice A
5:00 PM-5:50 PM
Practice
REP
Peewee A
6:00 PM-6:50 PM
Practice
SEL
Bantam
6:30 PM
@ Erin Hilsburgh
REP
Peewee AE
6:30 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [O-P-AE2-A-10]
REP
Midget A
7:00 PM-7:50 PM
Practice
REP
Minor Peewee A
7:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [O-MP-A-C-12]
LL
Novice 13
6:00 AM-6:50 AM
Practice
LL
Atom 23
6:30 AM-7:20 AM
Practice
LL
Atom 22
7:00 AM
vs. LL - Atom 21
Elora Arena [A2144]
LL
Atom 25
7:30 AM-8:20 AM
Practice
LL
Bantam 64
8:00 AM
vs. LL - Bantam 63
LL
Novice 12
8:00 AM
vs. LL - Novice 14
Elora Arena [N1144]
LL
Novice 11
9:00 AM
vs. Erin-Hillsburgh 15 Black
Elora Arena [N1145]
LL
Bantam 61
9:00 AM
vs. Erin-Hillsburgh 75 Black
IP
IP4
10:00 AM-10:40 AM
Practice
LL
Atom 24
10:00 AM
vs. Erin-Hillsburgh 27 Red
Elora Arena [A2145]
IP
IP3
10:40 AM-11:40 AM
Practice
LL
Peewee 43
11:00 AM
vs. LL - Peewee 45
Elora Arena [PWP390]
REP
Minor Atom AE
11:30 AM
@ Milton Winterhawks
MSC (B) [O-MA-AE1-A-11]
IP
IP2
11:50 AM-12:45 PM
Practice
LL
Peewee 42
12:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 47 Green
Elora Arena [PWP391]
REP
Minor Peewee AE
12:30 PM-1:20 PM
Practice
IP
IP1
12:45 PM-1:50 PM
Practice
REP
Tyke 2
1:00 PM
@ Niagara Falls Flyers
REP
Tyke 1
1:00 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [TS2S212]
LL
Peewee 44
1:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 46 Black
Elora Arena [PWP392]
REP
Novice AE
1:30 PM
vs. Flamborough Sabres
Fergus Arena (Pad B) [O-N-AE2-A-11]
REP
Peewee A
2:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
REP
Bantam A
3:40 PM
vs. Guelph Gryphons
REP
Atom AE
4:10 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (A) [O-A-AE2-B-7]
REP
Minor Midget A
5:15 PM
vs. Brampton 45s
REP
Novice A
6:00 PM
vs. Oakville Rangers
Elora Arena [O-N-A-B-17]
REP
Minor Atom A
7:00 PM-8:05 PM
Practice
REP
Midget A
7:15 PM
vs. New Hamburg Huskies
REP
Bantam AE
8:15 PM-9:20 PM
Practice
REP
Minor Bantam AE
8:30 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (B) [O-MB-AE1-B-7]
Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02Feb 03
SEL - Peewee - OCHL Heritage Select Tournament
LL
Atom 24
6:30 AM-7:20 AM
Practice
LL
Novice 11
7:00 AM-7:50 AM
Practice
LL
Peewee 43 & Peewee 44
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
LL
Peewee 45 & Peewee 42
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
LL
Bantam 61
8:30 AM-9:20 AM
Practice
LL
Bantam 64
9:00 AM-9:50 AM
Practice
LL
Bantam 63
9:30 AM-10:20 AM
Practice
REP
Atom AE
10:00 AM-10:50 AM
Practice
REP
Peewee A
11:00 AM-11:50 AM
Practice
REP
Tyke 2
11:00 AM
@ Halton Hills Thunder 3
Acton (Main) [TS5S517]
REP
Novice A
11:30 AM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [O-N-A-B-19]
REP
Tyke 1
2:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Elora Arena [TS2S214]
LL
Novice 13
2:00 PM
@ Erin-Hillsburgh 17 Blue
Hillsburgh [N1146]
LL
Atom 25
3:00 PM
@ Erin-Hillsburgh 26 Black
Hillsburgh [A2147]
REP
Novice AE
3:00 PM
vs. Brampton 45s
Elora Arena [O-N-AE2-A-12]
LL
Midget 83
3:30 PM
@ Arthur 80
Arthur [MR1014]
REP
Minor Peewee AE
4:00 PM
@ Milton Winterhawks Blue
MSC (D) [O-MP-AE1-B-23]
REP
Minor Atom A
4:00 PM
vs. Caledon Hawks
Elora Arena [0-MA-AA-B-5]
LL
Bantam 64
4:30 PM
@ Arthur 60
Arthur [BR460]
REP
Minor Bantam AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
REP
Bantam A
5:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [O-B-A-D-2]
REP
Minor Bantam A
5:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (D) [O-MB-A-C-6]
SEL
Atom
5:30 PM
vs. Flamborough
REP
Minor Midget A
6:00 PM-6:50 PM
Practice
REP
Minor Peewee A
6:00 PM-6:50 PM
Practice
LL
Midget 85
6:30 PM
vs. LL - Midget 86
LL
Bantam 62
6:40 PM
@ Acton 72
Acton (Main) [BW403]
REP
Peewee AE
7:00 PM-7:50 PM
Practice
REP
Bantam AE
7:00 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (McLeod) [O-B-AE2-A-12]
LL
Midget 81
7:30 PM
vs. LL - Midget 82
REP
Novice AE
6:00 AM-6:50 AM
Practice
REP
Minor Atom AE
6:00 AM-6:50 AM
Practice
LL
Atom 21 & Atom 22
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
REP
Minor Peewee AE
7:10 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Fergus Arena (Pad A) [O-MP-AE1-B-4]
REP
Minor Bantam AE
7:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [O-MB-AE1-B-11]
LL
Midget 82
8:30 PM
vs. LL - Midget 86
LL
Midget 83
9:00 PM
vs. LL - Midget 85
Elora Arena [MR1018]
LL
Novice 12 & Novice 14
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
LL
Bantam 62 & Bantam 65
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
REP
Atom A
6:30 PM
vs. Guelph Gryphons
LL
Atom 23
7:00 PM
vs. Arthur 20
REP
Minor Peewee A
7:40 PM
vs. Burlington Eagles
REP
Novice AE
6:00 PM
vs. Woolwich Wildcats
Fergus Arena (Pad A) [O-N-AE2-A-16]
REP
Minor Atom AE
7:00 PM
vs. Caledon Hawks
Elora Arena [O-MA-AE1-A-18]
REP
Novice A
7:00 PM
@ Burlington Eagles
Appleby (3) [O-N-A-B-14]
REP
Peewee A
7:10 PM
vs. Caledon Hawks
REP
Minor Bantam A
8:10 PM
vs. Oakville Rangers Red
Elora Arena [O-MB-A-C-3]
IP
IP3
5:00 PM-5:45 PM
Practice
IP
IP2
5:45 PM-6:30 PM
Practice
IP
IP1
6:30 PM-7:20 PM
Practice
REP
Minor Peewee AE
7:00 PM
vs. Caledon Hawks
Elora Arena [O-MP-AE1-B-20]
REP
Peewee AE
7:30 PM
vs. Halton Hills Thunder
Fergus Arena (Pad A) [O-P-AE2-A-1]
REP
Minor Bantam AE
7:40 PM
@ Oakville Rangers
Glen Abbey (Green) [O-MB-AE1-B-28]
REP
Midget A
8:15 PM
@ New Hamburg Huskies
LL
Midget 83
8:30 PM
vs. Arthur 80
Elora Arena [MR1020]
REP
Bantam A
8:45 PM
vs. Caledon Hawks
REP
Bantam AE
8:45 PM
@ Flamborough Sabres
Harry Howell (B) [O-B-AE2-A-10]
LL
Midget 84
9:30 PM
vs. LL - Midget 81
Elora Arena [MR1019]
SEL
Bantam
6:30 AM-7:20 AM
Practice
REP
Atom A
6:50 PM
vs. Milton Winterhawks
REP
Peewee A
7:00 PM
@ Caledon Hawks
Teen Ranch [O-P-A-A-9]
LL
Bantam 63
9:00 AM
vs. Arthur 60
Elora Arena [BR453]
IP
IP4
10:00 AM-10:40 AM
Practice
LL
Bantam 62
10:00 AM
vs. Erin-Hillsburgh 75 Black
Elora Arena [BW404]
IP
IP3
10:40 AM-11:40 AM
Practice
IP
IP2
11:50 AM-12:45 PM
Practice
LL
Bantam 64
12:00 PM
vs. Acton 73
Elora Arena [BR455]
REP
Tyke 2
12:30 PM
vs. Orangeville Flyers 1
IP
IP1
12:45 PM-1:50 PM
Practice
REP
Novice AE
1:30 PM
vs. Flamborough Sabres
Fergus Arena (Pad B) [O-N-AE2-A-13]
REP
Minor Bantam AE
1:45 PM
@ Flamborough Sabres
Harry Howell (B) [O-MB-AE1-B-17]
REP
Atom AE
2:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
Fergus Arena (Pad A) [O-A-AE2-B-11]
REP
Tyke 1
2:45 PM
@ Stoney Creek Warriors
Valley Park [TS2S210]
REP
Minor Atom AE
5:10 PM
@ Oakville Rangers
Joshua Creek (Red) [O-MA-AE1-A-12]
REP
Midget A
7:10 PM
vs. Ancaster Avalanche
REP
Peewee AE
7:10 PM
@ Milton Winterhawks Blue
MSC (D) [O-P-AE2-A-7]
Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09Feb 10
SEL - Peewee - OCHL Heritage Select Tournament
LL - Atom 25 - Mount Forest
LL - Atom 24 - Grand Valley
LL - Bantam 63 - Minto
LL - Bantam 61 - Minto
IP
IP1 & Drayton
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
REP
Atom AE
2:00 PM
vs. Caledon Hawks
Elora Arena [O-A-AE2-B-9]
REP
Minor Atom A
3:00 PM
vs. Orangeville Flyers
Elora Arena [0-MA-AA-B-1]
REP
Novice AE
4:10 PM
vs. Orangeville Flyers
Elora Arena [O-N-AE2-A-14]
REP
Minor Atom AE
5:10 PM
vs. Ancaster Avalanche
Elora Arena [O-MA-AE1-A-8]
REP
Minor Peewee AE
5:15 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (A) [O-MP-AE1-B-1]
SEL
Peewee
5:30 PM-6:20 PM
Practice
LL
Midget 84
6:30 PM
@ Arthur 80
Arthur [MR1021]
REP
Midget A
7:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [O-M-A-B-19]
SEL
Atom
7:30 PM
vs. Guelph
LL
Midget 83
8:30 PM
vs. LL - Midget 81
LL
Midget 82
9:30 PM
vs. LL - Midget 85
REP
Tyke 1
7:00 PM
@ Burlington Eagles 2
Central [TS2S223]
REP
Minor Bantam AE
7:10 PM
vs. Oakville Rangers
Fergus Arena (Pad A) [O-MB-AE1-B-16]
LL
Bantam 61
8:30 PM
vs. Acton 74
LL
Midget 86
9:00 PM
vs. Arthur 80
Elora Arena [MR1025]
LL
Midget 82
9:00 PM
vs. LL - Midget 84
LL
Midget 81
10:00 PM
vs. LL - Midget 85
Elora Arena [MR1026]
LL
Peewee 45
6:00 PM
vs. LL - Peewee 42
LL
Peewee 43
7:00 PM
vs. LL - Peewee 44
REP
Novice A
7:10 PM
@ Ancaster Avalanche
Spring Valley [O-N-A-B-13]
REP
Minor Atom AE
7:00 PM
vs. Milton Winterhawks
Elora Arena [O-MA-AE1-A-10]
REP
Atom AE
7:10 PM
vs. Halton Hills Thunder
Fergus Arena (Pad A) [O-A-AE2-B-10]
REP
Bantam AE
8:10 PM
vs. Flamborough Sabres
Elora Arena [O-B-AE2-A-7]
IP
IP3
5:00 PM-5:45 PM
Practice
IP
IP2
5:45 PM-6:30 PM
Practice
IP
IP1
6:30 PM-7:20 PM
Practice
REP
Minor Atom A
7:00 PM
vs. Milton Winterhawks
Elora Arena [0-MA-AA-B-8]
REP
Peewee AE
7:30 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Fergus Arena (Pad A) [O-P-AE2-A-2]
REP
Minor Bantam AE
8:10 PM
vs. Ancaster Avalanche
Elora Arena [O-MB-AE1-B-9]
LL
Midget 86
8:40 PM
vs. LL - Midget 85
SEL
Atom
6:30 AM-7:20 AM
Practice
LL
Peewee 44
6:00 AM
vs. LL - Peewee 45
Elora Arena [PWP398]
LL
Bantam 65
9:00 AM
vs. Acton 71
IP
IP4
10:00 AM-10:40 AM
Practice
LL
Peewee 43
10:00 AM
@ Erin-Hillsburgh 47 Green
Erin [PWP396]
IP
IP3
10:40 AM-11:40 AM
Practice
LL
Peewee 42
11:00 AM
@ Erin-Hillsburgh 46 Black
Erin [PWP397]
IP
IP2
11:50 AM-12:45 PM
Practice
REP
Tyke 2
12:30 PM
vs. Brampton 45s-2
IP
IP1
12:45 PM-1:50 PM
Practice
REP
Tyke 1
1:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
REP
Novice AE
2:00 PM
@ Brampton 45s
Jim Archdekin [O-N-AE2-A-5]
REP
Minor Peewee A
3:10 PM
vs. Guelph Gryphons
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
Other Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Centre Wellington Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Centre Wellington Minor Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from cwminorhockey.ca on Wednesday, January 24, 2018 at 12:40 AM